ANKARA POLATLI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Teknolojide Girişimcilik ve Eğitim Teknolojileri Seminerleri

 Teknolojide Girişimcilik ve Eğitim Teknolojileri Seminerleri

Polatlı  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi tarafından organize edilen " Teknolojide Girişimcilik ve Eğitim Teknolojileri Seminerleri " Gebze Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Bilgisayar Mühendisi ve SANLAB Simülasyon Firması Sahibi Salih Kükrek  tarafından verildi. Bu kapsamda geçtiğimiz gün, Polatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Peyami Safa Anadolu Lisesi, Şehit Can Çalışkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve TOBB Fen Lisesinde Teknolojide Girişimcilik ve Eğitim Teknolojileri Semineri verildi.Seminere ayrıca; İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Telat TURAN, İlçe Milli Eğitim iş sağlığı ve güvenliği uzmanı Mahir Gürşahbaz  ,ilçemiz Ar-ge birimi sorumlusu Ebru BALCI ,öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katılım sağladı.

Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün daveti üzerine ilçemizi ziyaret eden, Silikon Vadisi’ne Devlet tarafından gönderilen teknoloji şirketi SANLAB’ın kurucusu Salih Kükrek, öncelikle Polatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sanat Okulu) öğrencileri ile buluştu. Kükrek, makine alanında meslek lisesi mezunu olup mühendisliği tercih edenlerin işe alımlarda aranan kişiler olduklarını belirterek, öğrencilere okudukları bölümlerin kıymetini bilmelerini ve meslek seçiminde de bunu göz önünde bulundurmaları gerektiğini söyledi. Sonrasında SANLAB’ın kuruluş hikayesini anlatan Kükrek, seminerin devamında yönelttiği sorularla öğrencilerin yoğun ilgisini topladı ve onlara ilham verdi. Sanlab Simülasyon firması kurucusu Salih Kükrek seminerinde öğrencilerin akıllarındaki girişimcilik fikirlerini iş planına çevirmelerinin önemini vurguladı. Kükrek aynı zamanda öğrencilerin girişimcilik, proje yarışmalarına katılarak kendilerini geliştirmelerinin, iş planı hazırlamayı öğrenmelerinin öğrenciler için çok faydalı olacağını bildirdi. Kendi deneyimlerini de katılımcılarla paylaşan Kükrek; ‘Fikrinizi proje haline getirip, sunumunuzu yapın. Fikrinizin çalınmasından korkmayın. Zaten firmaların fikirleri hayata geçirecek kişilere ihtiyacı var. Fikriniz varsa, mutlaka beklemeden harekete geçin.’ diyerek öğrencileri cesaretlendirdi.

 

17-11-201717-11-201717-11-201717-11-201717-11-201717-11-201717-11-2017

https://i.hizliresim.com/vJA92v.jpg

Fatih Mahallesi Dolunay Sokak 6/8 Polatlı Ankara - 0312 623 13 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.