ANKARA POLATLI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜLER

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜLER

İlçe Sağlık Müdürlüğünce organize edilen etkinlik ile ilçemiz kurum ve kuruluşlarından birçok kişi, ilçe protokolü ile sağlıklı yaşam yürüyüşü yaptı.

Kaymakamımız Sayın Mahmut Nedim TUNÇER´in katılımıyla, dün İlçe Sağlık Müdürlüğünce Cumhuriyet meydanına kadar yürüyüş gerçekleştirildi. İlçe Sağlık Müdürlüğünce Polatlı´da ilk defa düzenlenen yürüyüşte yürüyüş yapmanın sağlıklı bir yaşam için gerekliliğine dikkat çekildi. Yürüyüşe Kaymakamımız Sayın Mahmut Nedim TUNÇER´in yanı sıra İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin ARSLAN,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican KILIÇ, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Aydın Bacak, İlçe Spor Müdürü İrfan AYTEKİN, İlçe Tarım Müdürü Burhanettin SÜTÇÜ, Kent Konseyi Başkanı Tekin ÇELİK, Polatlı Belediyesi Kültür Müdürü Veli KESKİN, İlçe Sağlık, Hastane ve Kaymakamlık personelleri ile vatandaşlar katıldı. Sabah saatlerinde İlçe Sağlık Müdürlüğü önünden başlayan yürüyüş, Cumhuriyet Meydanında sona erdi. Cumhuriyet meydanında katılımcılara meyve ve su ikramı yapıldı.

 

Hem sağlıklı yaşam hem organ bağışı konularına dikkat çekildi

Etkinliğe ilişkin açıklamada bulunan Kaymakamımız Sayın Mahmut Nedim TUNÇER; "İlçe Sağlık Müdürlüğümüzün organize ettiği sağlıklı yaşam yürüyüşü bugün ilçemizde yapılıyor. Hem sağlıklı yaşam hem de organ bağışı konusunda farkındalık yaratmak, dikkat çekmek amacıyla yapılıyor. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarını davet ettik. Bu güzel etkinlik nedeniyle Hüseyin Bey´e teşekkür ediyorum, hayırlı olsun diyorum."cümlelerine yer verdi.

 

"Daha sağlıklı nesiller ortaya çıkacaktır"

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin ARSLAN ise konuya ilişkin yaptığı konuşmada; "Sayın Kaymakamımız nezaretinde sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenledik. Yürüyüşümüzün amacı insanlarımızın günlük yürüyüş aktivitelerini, beslenme alışkanlıklarını organize etmek ve sağlığını korumaktır. Amacımız sağlık hizmetlerini biraz daha aktif hale getirmek ve insanların hastalanmadan önceki sağlıklı yaşamını sürdürmeleridir. Biz bunları ön plana aldığımız da zaten daha sağlıklı nesiller ortaya çıkacaktır. Biz bu şekilde örnek olursak insanlığımız daha sağlıklı olur. Günde 15-20 dakika yürümenin kimseye zararı olmaz, kârı olur. Herkese katılımlarından dolayı teşekkür ederiz."dedi.

 

14-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-2018

Fatih Mahallesi Dolunay Sokak 6/8 Polatlı Ankara - 0312 623 13 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.